Senzacionalna Donna Vekić na startu Wimbledona dobila četvrtu igračicu svijeta!

Osječanka je iznenadila aktualnu pobjednicu US Opena i za 72 minuta osigurala plasman u drugo kolo.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u drugo kolo grand slam turnira Wimbledonu nakon što je u ponedjeljak u prvom kolu sa 6-1, 6-3 pobijedila četvrtu nositeljicu Amerikanku Sloane Stephens, prenosi gol.hr.

Meč koji je trajao sat i 12 minuta Vekić je otvorila sjajnim prvim setom u kojem je uzela dva puta servis suparnici i brzo ga, nakon 26 minuta, privela kraju u svoju korist. Drugi set donosi drugu sliku, Amerikanka osvaja osam uzastopnih poena, no onda joj Vekić tri puta zaredom uzima servis i dolazi ponovno u prednost.

Hrvatska je tenisačica u meču napravila devet dvostrukih pogrešaka, od toga pet u drugom setu i 10 neprisiljenih pogrešaka, dok ih je Stephens napravila 16. Vekić je Amerikanki uzela šest puta iz 17 break prilika, a svoj je servis izgubila dva puta. Osječanka je realizirala 87 posto poena na prvom servisu i 30 na drugom, dok je američka tenisačica imala realizaciju 42 i 43 posto na prvom, odnosno na drugom servisu.

Vekić će u drugom kolu igrati protiv bolje iz ogleda između Slovakinje Viktorie Kuzmove (WTA-69.) Ii Rebecce Petersen (WTA-78.).

Nažalost, Petra Martić ispala je u 1. kolu od Ruskinje Jelene Makarove s 6-7 (0), 6-2, 3-6.

Martić (WTA 43.) je nakon dva sata i 12 minuta igre izgubila tijesan meč od 35. igračice svijeta. U prvom setu, u kojem su obje tenisačice gubile svoj početni udarac po tri puta, Martić je spasila tri set-lopte u desetom gemu, a potom u “tie-breaku” nije osvojila ni poen. U drugom setu Martić je odigrala sjajno, a u trećem je izgubila svoj servis u drugomu gemu i to nije uspjela dostići. Bio je ovo njihov prvi međusobni meč./HMS/