Sarajevo izgubilo u gostima kod Zarije u prvom kolu kvalifikacija za Europsku ligu (VIDEO)

Nogometaši Sarajeva poraženi su u gostima kod Zarije u prvom kolu kvalifikacija za Europsku ligu rezultatom 2:1.

Sarajevo je prvo ozbiljnije zaprijetilo kada je Radovac u 6. minuti šutirao, ali nije bio precizan. Već u narednom napadu Zaria je povela.

Ukrajinski napadač Sergij Zaginailov je iskoristio smušenost obrane Bordo tima i pogodio je za 1:0, piše Klix.ba.

Hebibović je u 20. minuti pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali ni nakon njegovog šuta kapetan domaćina Pascenco nije imao potrebu za intervencijom.

Zaria je udvostručila prednost u 34. minuti zahvaljujući golmanu Sarajeva Bojanu Pavloviću. Iskusni 33-godišnji Argentinac Ruben Gomez je šutirao sa centra i postigao pogodak. Pavlović nije bio tamo gdje je trebao biti i primio je pogodak koji ide isključivo njemu na obraz.

Hebibović je u posljednjoj minuti prvog poluvremena pokušao još jednom ugroziti Pascencov gol, ali ni ovaj put nije uspio šutirati u okvir gola.

U 53. minuti nakon kornera Crnkić je šutirao glavom, ali je bio neprecizan. Zaginailov je bio u odličnoj prilici u 56. minuti, ali je lopta nakon njegovog šuta sa 20-ak metara otišla desetak centimetara pored stative.

Sarajevo je prvi šut u okvir Pascencovog gola uputio u 59. minuti. Nakon kornera Hebibović je šutirao glavom, ali točno po sredini gola i reprezentativni golman Moldavije je bez problema uhvatio loptu.

U 61. minuti Zagianilov je pokušao kopirati Gomeza. No, bilo bi previše da Pavlović primi dva pogotka sa centra, te je ovaj put bio mnogo prisebniji i uhvatio je loptu.

Hebibović je još jednom pokušao nakon kornera u 66. minuti, ali opet nije bio precizan.

Sarajevo je u 74. minuti smanjilo prednost domaće ekipe na 2:1. Sarić je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a u gužvi se najbolje snašao Mihojević koji matira Pascenca za 2:1.

U 85. minuti Radovac je silovito šutirao sa 30-ak metara, a lopta je prohujala pored desnih rašlji Pascencovog gola. Sarajevo je posljednju priliku imalo u 90+5. minuti, no Pascenco je uz pomoć prečke nekako zaustavio šut Novakovića i ostalo je 2:1.