SAD u dramatičnoj završnici pobijedio Ganu

Drama u drugoj utakmici skupine G, SAD je poveo već u 29. sekundi, a onda su u zadnjih osam minuta postignuta dva gola –  prvo je Gana u 82. minuti  izjednačila, da bi potom SAD u 86. minuti osigurao pobjedu 2:1!

Autor najbrže postignutog pogotka na ovom Svjetskom prvenstvu bio je američki kapetan Clint Dempsey, koji je solo akcijom po lijevom boku izbacio dvojicu ganskih braniča i uz pomoć stative zatresao mrežu.

Dempseyjev zgoditak je među najbržima u povijesti svjetskih smotri. Najbrži gol je u 11. sekundi utakmice za treće mjesto između Turske i Koreje na SP-u 2002. godine postigao Hakan Sukur.

U 20. minuti napadač SAD-a Altidor morao je zbog ozljede napustiti igru, a u 35. minuti ozljedu nosa zadobio je strijelac Dempsey, koji je ipak ostao u igri.

Gana je dobru šansu imala u 32. minuti, kad je Gyan zapucao s 20-ak metara iskosa, no odlično je intervenirao američki čuvar mreže Howard.

U završnici prvoga dijela Gana je posve pomaknula igru na suparnički dio terena, dok su momci Jürgenna Klinsmanna čekali šansu iz kontranapada. Golova ipak više nije bilo, iako je Ayew pred američkim vratima u petoj minuti sudačke nadoknade imao sjajnu priliku, ali spetljao se u iznimno obećavajućoj situaciji.

I u nastavku susreta Ganci su bili bolji, pritiskali su protivnike i krenuli po izjednačenje. U 55. minuti Muntari je napravio nered u američkoj obrani, prvo je pucao po golu, a onda asistirao Gyanu, koji je neprecizno pucao. /hrt/hms/