VIDEO / ROMA SRUŠILA BARCELONU ZA POLUFINALE LP Džeko najzaslužniji za senzaciju

Nogometaši Rome senzacionalno su se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Rimu pobijedili Barcelonu s 3-0 (1-0) i nadoknadili zaostatak od 1-4 s prve utakmice na Nou Campu.

Golove su za Romu postigli Edin Džeko (6), Danielle de Rossi (58-11m) i Konstantinos Manolas (82), a za Barcelonu je cijelu utakmicu odigrao Ivan Rakitić.

Lige prvaka, gotovo ravnu onoj prošlogodišnjoj kada je Barcelona nadoknadila zaostatak od 0-4 protiv PSG-a. Talijanski sastav je potpuno zasluženo došao do senzacionalnog prolaska među četiri najbolje momčadi jer je Barcelona odigrala najslabiju utakmicu u sezoni, u koju su ušli opušteno jer su smatrali da je sve riješeno već u prvom susretu. Junak susreta bio je Edin Džeko koji je zabio prvi gol i zaradio jedanaesterac za drugi, dok je vrlo znakovito da su preostala dva gola za Rimljane dali De Rossi i Manolas – igrači koji su nsretno postigli autogolove u prvoj utakmici.

Rimljani nisu mogli zamisliti bolji početak utakmice – već u 6. minuti De Rossi je dugom loptom pronašao Džeku, a BiH reprezentativac je jednostavno bio prejak, otresao se Albe i Umtitija te lako zatresao mrežu pored nemoćnog Ter Stegena. Katalonci nisu dobro ušli u utakmicu, a u 29. minuti umalo su primili i drugi kada je iznenađenje u početnom sastavu Čeh Schick iz dobre situacije glavom pucao tik pored vratnice. U 37. minuti Džeko se još jednom pokazao nezaustavljiv za obranu Barcelone, ali je je vratar Ter Stegen sjajno obranio njegov udarac glavom. Roma je bila puno bolja u prvom dijelu, dok Barca skoro da nije ozbiljnije zaprijetila golu domaćina.

U 58. minuti Roma je stigla nadomak senzacije nakon što je Pique srušio Džeku u kaznenom prostoru, a sudac Turpin svirao kazneni udarac. Kapetan De Rossi sigurno je realizirao jedanaesterac i iskupio se za autogol u prvoj utakmici na Nou Campu. Nervoza je bila očita kod gostiju pa je u 63. minuti zbog prekršaja žuti karton dobio i Messi, a u 72. i Suarez, da bi u međuvremenu u 69. minuti De Rossi je glavom bio zamalo neprecizan. U 77. minuti u igru je upao u El Shaaraawy, a dvije minute kasnije upravo je on iz blizine uputio opasan udarac koji brani vratar Barcelone.No, čak je i Ter Stegen bio nemoćan u 82. minuti kada je udarac s kuta Florenzija glavom s prve vratnice u mrežu skrenuo Grk Manolas za nevjerojatnih 3-0.

U 86. minuti Messi je prošao kroz četiri igrača domaćina, ali nije uspio uputiti udarac. U sudačkoj nadoknadi Dembele je pokušao s gotovo 50 metara lobati istrčalog vratara Rome, no lopta je otišla iznad grede, a tim i zadnja prilika za Katalonce.

ROMA – BARCELONA 3-0

Pred 69.000 gledatelja na stadionu Olimpico sudio je Clement Turpin iz Francuske.

Strijelci: 1-0 Džeko (6), 2-0 De Rossi (58-11m), 3-0 Manolas (82)

ROMA: Alisson – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Florenzi, Nainggolan (El Shaaraawy, 77), De Rossi, Strootman, Kolarov – Džeko, Schick (Under 72)

BARCELONA: Ter Stegen – Semedo (Dembele, 85), Pique, Umtiti, Jordi Alba – Sergi Roberto, RAKITIĆ, Busquets (Alcaser, 85), Iniesta (Gomes, 81)- Messi, Suarez