Real Sociedad pobjedom preskočio Atletico, RB Leipzigu samo bod kod Augsburga

U prvom susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i RB Leipzig su odigrali 2-2.

Domaćin je poveo u 19. minuti golom Kostasa Stafylidisa, međutim RB Leipzig je okrenuo rezultat golovima Time Wernera (25) i Marvina Comppera (52).

Augsburg je u 60. minuti uspio izjednačiti, a strijelac je bio Martin Hinteregger.

RB Leipzig je na drugom mjestu ljestvice sa 49 bodova, četiri manje od lidera Bayerna dok je treća Borussia Dortmund sa 40 bodova.

Augsburg je na 12. mjestu sa 28 bodova, osam više od opasne zone.

U prvom susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Lyon su odigrali 1-1.

Bio je to okršaj klubova koji se bore za četvrto mjesto koje osigurava Europu.

Bordeauxu je trebala pobjeda kako bi se približio Lyonu na samo bod zaostatka. Domaćin je poveo u 16. minuti golom Valentina Vada, no u 79. minuti je izjednačio Emanuel Mammana.

Ovom rezultatom Lyon je zadržao četiri boda viška pred Bordeauxom.

U vodstvu je Monaco sa 62 boda, PSG i Nica imaju po 59 bodova, a Lyon je četvrti sa 47 bodova. Bordeaux drži peto mjesto sa 43 boda, a šesti je st Etienne sa 39 bodova.

Nogometaši Real Sociedada ostvarili su važnu pobjedu u bori za plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 26. kola Primere na gostovanju porazili Real Betis 3-2.

Strijelci za goste bili su Jon Bautista (10) i Xavier Prieto (26,72), dok su golove za Betis zabili Aissa Mandi (16) i Antonio Sanabria (65).

Sociedad je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka. Momčad iz San Sebastiana sada ima 48 bodova, dva više od Atletico Madrida na petom mjestu.

Prve tri pozicije drže Barcelona (57), Real Madrid (56) i Sevilla (55)./Hina/HMS/