Prva HNL: Remi u Osijeku, uvjerljiva Rijeka

U derbiju 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk su u Gradskom vrtu odigrali 3-3 (2-2), dok je u drugom nedjeljnom dvoboju Rijeka na svom terenu uvjerljivo svladala Cibaliju sa 5-1 (2-0).

Osijek i Hajduk su na teškom terenu odigrali odličnu utakmicu punu preokreta na kojoj je postignuto čak šest golova. Hajduk je poveo preko Bašića (2) u samom otvaranju utakmice, no Osijek je stigao do prednosti od 2-1 zahvaljujući Mariću (22) i Lopi (38) koji je s gotovo 30 metara iz slobodnog udarca iznenadio Leticu. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2-2, a izjednačujući pogodak za Hajduk postigao je Gentsoglou (41).

I u drugom poluvremenu prvi je gol postigao Hajduk, ubacivanje Saida s lijevog krila nespretno je u svoju mrežu skrenuo Šimunec (59-ag), a Osijek je spasio bod iz neopravdano dosuđenog kaznenog udarca kojega je realizirao Hajradinović (77-11m). Naime, Caktaš je đonom pogodio igrača Osijeka koji je neposredno ranije odnio loptu, no sudac je umjesto indirekta dosudio 11-erac.

Drugi Hajduk sada ima 51 bod, osam manje od vodećeg Dinama, dok je Osijek četvrti sa 42 boda i utakmicom manje.

Junak pobjede Rijeke protiv Cibalije bio je Brazilac Heber (33, 59, 68) koji je postigao tri pogotka, a po jednom su se u strijelce upisali Čolak (36-11m) i Puljić (79). Poraz Vinkovčana ublažio je Galić (84).

Treća Rijeka sada ima 50 bodova, dok je Cibalia ostala pretposljeednja sa 20 bodova, četiri manje od osme Istre 1961, a tri više od posljednjeg Rudeša.

REULTATI 26. KOLA,
Petak:
Istra 1961 – Slaven Belupo 2-1 (Ottochian 58, Roce 60 / Ivanovski 23-11m)
Subota:
Lokomotiva – Inter 2-3 (Kolinger 13, Krstanović 42 / Andrić 45-11m, 62, Datković 79-ag)
Dinamo – Rudeš 2-0 (Gavranović 45+1, Olmo 66)
Nedjelja:
Osijek – Hajduk 3-3 (Marić 22, Lopa 38, Hajradinović 77-11m / Bašić 2, Gentsoglou 41, Šimunec 59-ag)
Rijeka – Cibalia 5-1 (Heber 33, 59, 68, Čolak 36-11m, Puljić 79 / Galić 84)