Postignut je najbrži gol u povijesti Premiershipa

Na utakmici Watforda i Southamptona (0:1) postignut je najbrži gol u povijesti Premiershipa.

Shane Long doveo je Southampton u vodstvo nakon samo sedam sekundi. Zanimljivo, Southampton nije krenuo s centra, već Watford, a Long sprintom uspio blokirati pokušaj proigravanja domaćih iz zadnje linije i zatim majstorski lobom prevariti vratara. Od početka utakmice do gola prošlo je točno sedam sekundi i 69 stotinki, piše Index.

Dosadašnji rekorder bio je Ledley King (9.82 sekunde), a Alan Shearer (10.52 sekunde) sada je pao na treće mjesto najbržih golova u povijesti engleskog prvenstva.

Uz ovaj rekord iz Southamptona dolazi i rekorder u najbržem hat-tricku. Sadiu Maneu, koji danas nosi dres Liverpoola, protiv Aston Ville 2015. godine za tri gola trebale su dvije minute i 56 sekundi (od 13. do 16. minute).