Pala je deveta igračica svijeta, Ana Konjuh prvi put u drugom tjednu Wimbledona!

Vrlo dobar meč Ane Konjuh u trećem kolu Wimbledona završio je novom pobjedom i prvim ulaskom u drugi tjedan jednog Grand Slam turnira. Mlada hrvatska tenisačica u tri seta bila je bolja od Dominike Cibulkove za najveći uspjeh karijere…

Prvi puta u svojoj karijeri Ana Konjuh uspjela se plasirati u drugi tjedan jednog Grand Slam turnira. Mlada hrvatska tenisačica odigrala je vrlo dobar meč protiv Slovakinje Dominike Cibulkove koju je svladala u tri seta i prošla u četvrto kolo Wimbledona, piše Sportnet.

U dvoboju s dosta uspona i padova Konjuh je ipak pokazala bolju igru u ključnim trenucima kada je dominirala i pokazala sve svoje kvalitete. Tako je u drugom međusobnom dvoboju došla i do prve pobjede.

Vrlo slabo je izgledala Konjuh na početku meča. Iako Cibulkova nije igrala ništa posebno, uspjela je doći do dva breaka prednosti i povesti s 5:1. Ipak, hrvatska predstavnica se budi i uzvraća s četiri gema, dolazi do break lopte i mogućeg servisa za set, ali ju nije uspjela iskoristiti.

Imala je i Cibulkova dvije set lopte na servis Konjuh, ali je prvi set ipak stigao do 13. igre. Konjuh je povela s 3:0, ali je Slovakinja uzvratila na isti način. Međutim, s nekoliko sjajnih udaraca bekhendom vratila je prednost na svoju stranu i dobila set.

I u drugom setu hrvatska se tenisačica našla u zaostatku od dva breaka, ali ovoga puta nije se uspjela vratiti. Cibulkova je bez većih problema došla do izjednačenja.

Kada je najviše trebalo Konjuh je odigrala najbolje. Početak trećeg seta bio je odličan kada je povela s 4:0 uz dvostruki break. Ubrzo je stigla do servisa za meč, ali Cibulkova dobiva sljedeća tri gema i stiže na 5:4 uz tek jedan izgubljen poen. Ipak, hrvatska tenisačica je pokazala dovoljno snage i servisom zaključila meč u svoju korist.

Za prolazak u četvrtfinale igrat će protiv bolje iz dvoboja Venus Williams i Naomi Osake.