NBA LIGA Sacramento bolji od Philadelphije, poraz Clevelanda

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Philadelphia 76ers Darija Šarića upisali su drugi poraz u dvije večeri, od njih su bolji sa 101-95 bili bolji Sacramento Kingsa, a Milwaukee Bucks su svladali Cleveland Cavalierse

Šarić je u porazu svoje momčadi odigrao 30 minuta, a samo jedan skok mu je nedostajao do double-doublea. Zabio je 11 koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/5) i upisao devet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Zach Randolph je predvodio Kingse  s 27 pogodaka, a Buddy Hield je dodao 24 koša. Frank Mason III je ubacio 16 koševa za Kings koji su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa u drugom poluvremenu.

Kod Philadelphije je najučinkovitiji bio Robert Covington sa 17 koševa, Jerryd Bayless je dodao 15, a Ben Simmons 13 koševa i 12 skokova. Ovo je sedmi poraz Sixersa u osam utakmica i drugi poraz u dvije večeri bez Joela Embiida.

Milwaukee Bucks su pobijedili Cleveland Cavalierse sa 119-116, a najzaslužniji za to bio je  Giannis Antetokounmpo koji je utakmicu završio s 27 koševa. Eric Bledsoe je ubacio 26 za Milwaukee koji je prekinuo niz od pet poraza od Clevelanda kojem je ovo sinoć bio tek drugi poraz u zadnjih 20 utakmica.

Cavaliersima nije pomogao ni sjajni LeBron James koji je zabio 39 koševa uz sedam asistencija. Kevin Love je ubacio 21 koš. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Milwaukee je prešao sto koševa na početku zadnje četvrtine, ali je onda stao. Bucksi su vodili 103-83 kada je Cleveland krenuo u siloviti napad. Zahvaljujući paru trica Dwyanea Wadea i seriji od 24-3 gostujući Cavaliersi dolaze u svoje prvo vodstvo nakon druge četvrtine od 107-105.

Trica Brogdon dovodi Buckse u vodstvo tri i pol minute prije kraja, a onda raspoloženi James opet preokreće rezultat u vodstvo 113-112 za Cavse dvije minute do kraja.

Tony Snell pogađa tricu za Milwaukee 58.9 sekundi prije kraja, a nakon promašaja Clevelanda, Antetokounmpo hvata loptu, na njemu je napravljen prekršaj i pogađa slobodna bacanja za vodstvo Bucksa 117-113 5.9 sekundi prije kraja.

U zadnjoj utakmici igranoj sinoć Washington Wizards su sa 116-106 slavili protiv New Orleans Pelicansa. Bradley Beal je zabio 26 koševa za Wizardse, a Mike Scott 24. John Wall je dodao 18 pogodaka i 10 asistencija za treću pobjedu Washingtona u zadnje četiri utakmice.

U redovima New Orleansa najbolji je bio Anthony Davis sa 37 pogodaka, a DeMarcus Cousins je ubacio 26 uz 13 skokova.