Mladi Vatreni doživjeli katastrofu protiv Turske i ispali s Eura!

Ovim porazom Hrvatska je praktički izgubila sve izglede za prolazak u četvrtfinale, nakon dva kola je posljednja u skupini bez bodova, dok sve tri preostale reprezentacije, Španjolska, Italija i Turska, imaju po tri boda.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu u već u 2. minuti imala veliku priliku povesti, ali je udarac Šege, nakon što se odlično izborio za loptu, bio preslab da bi svladao Ozera.

S druge strane, prva konkretna akcija Turske završila je pogotkom. U 18. minuti kapetan Gul je promiješao obranu Hrvatske na desnom krilu i uputio lijep centaršut na pet metara gdje je glavom u padu Karaahmet pogodio mrežu nemoćnog Kotarskog.

I drugo poluvrijeme krenulo je priliko za Hrvatsku, ali Pršir nije bio precizan. Kazna je stigla vrlo brzo, Turska je izvela odličan protunapad u 49. minuti, Babacan je tukao sa ruba kaznenog prostora, njegov pokušaj Kotarski je uspio odbiti u vratnicu, ali na odbijanac je najbrže reagirao Gul i s dva metra mirno pogodio prazan gol.

Nadu u preokret nakratko je u 67. minuti vratio Antonio Marin koji je odlično reagirao nakon prolaska Šege po desnoj strani i prizemnog ubacivanja na 10-ak metara. No, čim su Turci krenuli s centra imali su priliku za pogodak, ali udarac Adiguzela zaustavila je vratnica nakon čega je hrvatska obrana odbila loptu u korner. Ono što nije uspjelo Adiguzelu prije kornera, uspjelo je Kabaku nakon udarca iz kuta, on je bio najviši u skoku i lijepim trzajem pogodio suprotni kut Kotarskog.

U posljednjih 10 minuta Turska je imala nekoliko prilika za povećanje pobjede do koje je na kraju i stigla u 80. minuti kada je ubacivanje Akguna pogodilo Radića i lopta se odbila u gredu, a od nje iza linije gola.

Hrvatska bi mogla izgubiti i teoretske izglede za četvrtfinale već kasnije tijekom dana ukoliko Španjolska svlada Italiju ili taj susret završi neodlučeno. U slučaju pobjede Italije, Hrvatska će zadržati izglede za prolazak dalje, tada će joj trebati pobjeda protiv Španjolske u utorak u Kostreni (12 sati), dok će istodobno Italija morati svladati Tursku.

HRVATSKA – TURSKA 1-4 (0-1)

HRVATSKA: Kotarski, Hlevnjak, Čolina, Nekić, Radić, Franjić, Kreković (Mitrović, 55), Hanuljak (Krizmanić, 55), Marin, Pršir (Baturina, 67), Šego

TURSKA: Ozer, Civelek, Cetin, Karnucu, Kabak, Akgun, Gul (Adiguzel, 65), Kesgin, Karaahmet, Babacan (Gunes, 70), Akgun

SUDAC: Laforge (Belgija)

STRIJELCI: 0-1 Karaahmet (18), 0-2 Gul (49), 1-2 Marin (67), 1-3 Kabak (69), 1-4 Radić (80-ag)