EL: Milan uvjerljiv, porazi Evertona i Hoffenheima

Talijanski nogometni velikan Milan deklasirao je Austriju u Beču 5:1 u susretu prvoga kola D skupine Europske lige, Atalanta je u Bergamu porazila Everton 3:0, dok je Braga na gostovanju iznenadila Hoffenheim 2:1.

Milan se ‘prošetao’ Bečom i pitanje pobjednika je razriješio već nakon 20 minuta golovima Hakana Calhanoglua (7) i Andrea Silve (10, 20). Silva je u 56. minuti zabio i svoj treći pogodak, dok je peti pogodak zabio Suso u 63. minuti. Strijelac utješnog pogotka za domaćine bio je Alexandar Borković u 47. minuti.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić je započeo utakmicu od prve minute i u sedmoj minuti je asistirao Calhanogluu za vodstvo Milana. Kalinić je na terenu proveo 62. minute. Marko Pejić nije nastupio za Austriju.

U skupini E Atalanta je uvjerljivo porazila Everton 3:0. Talijani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme postigavši sva tri gola u prvih 45 minuta. Strijelci su bili Andrea Masiello (27), Alejandro Gomez (41), Bryan Cristiante (44). Nikola Vlašić je za goste odigrao cijeli susret.

U drugom susretu iz ove skupine Apollon i Lyon su odigrali 1:1. Domaćin je izvukao bod golom Adriana Sardinera u trećoj minuti sudačke nadoknade. Anton Maglica je odigrao cijeli susreta za ciparski sastav, dok je Antonio Jakoliš igrao do 54. minute.

U skupini B Dynamo je u Kijev pobijedio Skenderbeg 3:1. Gosti su poveli u 39. minuti golom Gjergija Muzake, međutim Dynamo je u prve četiri minute drugog poluvremena okrenuo rezultat golovima Sidorčuka (47) i Junior Moaesa (49).
Pobjedu Ukrajinaca potvrdio je Mbokani u 65. minuti golom iz kaznenog udarca.

Hrvatski reprezentativci Domagoj Vida i Josip Pivarić odigrali su cijeli susret za Dynamo baš kao i Marko Radas za Skenderbeg koji je u play-off rundi izbacio zagrebački Dinamo.

U drugom susretu iz ove skupine Young Boys i Partizan su odigrali 1:1.

U skupina C Braga je na gostovanju pobijedila Hoffenheim 2:1 nakon što su domaćini poveli. Vodeći pogodak na utakmici zabio je Sandro Wagner u 24. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Joao Carlos. Pobjedu Bragi donio je Diego Sousa u 50. minuti.

Andrej Kramarić je igrao cijeli susreta za Hoffenheim, dok Robert Murić nije nastupio za Bragu.

U skupini F oba susreta su završila bez golova, a snage su odmjerili FC Kopenhagen i Lokomotiv Moskva, te Zlin i Šerif.

Vedran Ćorluka zbog ozljede nije nastupio za Lokomotiv.

Zanimljivo, za Šerif su nastupila čak četiri hrvatska igrača. Zvonimir Mikulić, Ante Kulušić i Mateo Sušić su odigrali cijeli susret, dok je Josip Brezovec igrao do 73. minute./Hina/HMS/