VIDEO/ LIGA PRVAKA Zvezda iznenadila Liverpool, pobjeda Lekina Bruggea

U 4. kolu skupine C Lige prvaka Crvena zvezda je u Beogradu protiv viceprvaka Europe priredila veliko iznenađenje. Prije dva tjedna Liverpool je na Anfieldu rutinski pobijedio Crvenu zvezdu sa 4-0, a večeras je Zvezda neočekivano slavila sa 2-0.

Zvezda je povela u 22. minuti. Nakon kornera najviši je bio Milan Pavkov, koji trese mrežu. Novi šok gostima ponovno je priredio Zvezdin centarfor Milan Pavkov, koji je u 29. minuti odličnim udarcem sa 23 metra pogodio za 2-0. U drugom poluvremenu Liverpool je opsjedao gol Zvezde, ali domaćini su se znalački branili i uspjeli doći do velike pobjede.

Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu Liverpoola.

U drugom susretu ove skupine večeras Napoli dočekuje Paris Saint Germain. Na ljestvici vodi Liverpool sa šest bodova, Napoli ima pet, a PSG i Crvena zvezda po četiri boda.

Katastrofalna sezona Monaca, koji je predzadnji u francuskom u prvenstvu, nastavljena je i u Ligi prvaka porazom od Club Brugge sa 0-4 u skupini A.  Prije dva tjedna Club Brugge, kojeg vodi Ivan Leko, kod kuće je protiv Monaca odigrao 1-1, ali u Kneževini gosti iz Belgije su krenuli silovito i nakon 24. minute već su vodili 3-0 pogocima Hansa Vanakena (12, 17-pen) i Wesleyja (24). Konačnih 4-0 postavio je Ruud Vormer u 85. minuti.

Vratar Danijel Subašić zbog ozljede nije bio u sastavu Monaca, a stoper Matej Mitrović i vratar Karlo Letica ostali su na klupi za pričuve Bruggea.

Favoriti ove skupine Atletico Madrid i Borussia Dortmund sastaju se večeras na Metropolitano stadionu. Na ljestvici vodi Borussija sa devet bodova, Atletico ima šest, Brugge je na četiri, a Monaco ima jedan bod.