Hrvatski Medijski Servis

VIDEO/ LIGA PRVAKA Fantstični Kane slomio Borussiju, Sevilla kaznila promašaje Liverpoola

Večeras se kompletiralo prvo kolo u novoj sezoni grupne faze Lige prvaka. Na repertoaru smo gledali osam utakmica iz preostale četiri skupine – E, F, G i H.

Skupina E

Liverpool – Sevilla 2:2

Liverpool i Sevilla odigrali su 2:2, iako su gosti bolje otvorili te su poveli već u petoj minuti kada Dejan Lovren nije najbolje reagirao i očistio loptu pred golom, što je iskoristio Ben Yedder i donio vodstvo gostima.

To je probudilo redse koji u 21. minuti stižu do izjednačenja golom Firmina nakon dodavanja Morena. Do potpunog preokreta Liverpool je stigao u 37. minuti kada uz dosta sreće iz daljine zabija Salah. Redsi su u 42. minuti mogli prelomiti utakmici, ali Firmino promašuje jedanaesterac.

I u nastavku je Liverpool ima nekoliko prilika da riješi utakmicu, no nisu uspjeli, a kažnjeni su u 72. minuti kada je Correa zabio nakon lijepe akcije Seville. U samoj završnici redsi su ostali i s igračem manje nakon drugog žutog kartona Gomeza.

Spomenimo da se Philippe Coutinho vratio na teren u dresu redsa, priliku je dobio od 76. minute umjesto Cana, piše Goal.com.

Maribor – Spartak 1:1

Maribor i Spartak su odigrali 1:1. Gosti su vodili od 59. minute kada je iz odbijanca pogodio Samedov, a bod je Slovencima donio Bohar lijepim potezom u 85. minuti. Mešanović je za domaćine igrao od 69. minute, a Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Skupina F

Feyenoord – Manchester City 0:4

Manchester City nije imao problema u Rotterdamu kod Feyenoorda, slavili su 4:0. Poveli su u 2. minuti spretnim golom Stonesa, da bi u 10. Aguero povisio na 2:0. U 25. minuti već je bilo 3:0, a strijelac je bio Gabriel Jesus. Konačni rezultat drugim golom postavio je Stones u 63. minuti.

Šahtar – Napoli 2:1

Šahtar je krenuo pobjedom protiv Napolija 2:1. Rudari su poveli u 15. minuti preko Taisona, da bi vodstvo udvostručio Ferreyra u 58. minuti. Poraz Napolija ublažio je tek Milik iz jedanaesterca u 72. minuti. Srna je odigrao cijelu utakmica, a Rog je ostao na klupi.

Skupina G

Red Bull Leipzig – Monaco 1:1

Njemački doprvak dobro je parirao Monacu, a onda i poveo u 33. minuti. Forsberg je izbjegao zaleđe, sjurio se sam prema Benagliju, a onda ga preciznim udarcem matirao u bliži kut. Monaco je uzvratio samo dvije minute kasnije, Tielemans je glavom vratio stvari na početak, a rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Danijel Subašić zbog lakše ozljede desne noge nije konkurirao za dvoboj protiv Red Bull Leipziga.

Porto – Bešiktaš 1:3

Turska momčad povela je preko Talisce u 13. minuti. Quaresma je idealno ubacio s desne strane, Talisca natrčao na loptu, pa s pet metara lakoćom probio Casillasa. Porto je brzo izjednačio, tome je prethodila nespretna reakcija Tošića koji je nakon kornera Tellesa loptu glavom poslao u vlastitu mrežu. No, već u prvih pola sata vidjeli smo i treći gol. Sjajno je s 25 metara opalio Cenk Tosun, pravom “bombom” iznenadio Casillasa. U samoj završnici za konačnih 3:1 zabio je Babel. Matej Mitrović s klupe je pratio veliku pobjedu Bešiktaša.

Skupina H

Real Madrid – APOEL 3:0

Real Madrid je očekivano od prve minute zagospodario Santiago Bernabeuom i bilo je pitanje tek kada će gusta obrana Ciprana prvi put popustiti. To se dogodilo u 12. minuti; po lijevoj strani kombinirali su Isco i Bale, a na drugoj vratnici loptu u mrežu poslao Ronaldo. Veliki problemi za Zidanea počeli su u 22. minuti kada se ozlijedio Kovačić, u igru je ubrzo morao Kroos. Cristiano Ronaldo početkom nastavka pogodio je gredu, a onda u 51. minuti s bijele točke (Lago igrao rukom) i zabio za 2:0. Razigrali su se Madriđani u potpunosti, Ramos je u 62. minuti otišao prema naprijed, pa atraktivno zabio za 3:0. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta.

Tottenham – Borussia Dortmund 3:1

Tottenham je već u ranoj fazi utakmice poveo preko Sona. Bio je to brzi kontranapad domaćina, Kane je izbacio južnokorejskog igrača po lijevoj strani, ovaj se “biciklom” riješio Sokratisa i snažnim udarcem doveo Tottenham u vodstvo. Vrlo brzo je izjednačio Jarmolenko; dugo su igrači Borussije pleli mrežu oko kaznenog prostora domaćina, a onda je Ukrajinac sjajno odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio. Na Wembleyju se igralo sjajno, a Tottenham je do novog gola stigao u 15. minuti. Sve je bilo isto kao kod pogotka Sona, samo je ovog puta zabio Kane.

Borussiji Dortmund u dva su navrata neopravdano poništeni pogoci, a onda se u 60. minuti opet pojavio – Harry Kane. Eriksen je lijepo asistirao, a Kane prizemnim udarcem još jednom matirao Burkija. U sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton zaradio je Vertonghen, pa je Tottenham posljednje sekunde odradio s igračem manje, piše Goal.com.