LIGA KUP: Nova sramota Mourinhovog Uniteda

Krizi Manchester Uniteda nema kraja. Ekipa Josea Mourinha poražena je u trećem kolu Liga kupa na svom terenu od Derby Countyja nakon izvođenja jedanaesteraca. Gradski rival City rutinski je slavio u Oxfordu.

Ništa nije nagovještavalo veliku senzaciju i pobjedu jednog od “dražih” učenika Josea Mourinha Franka Lamparda, koji sjedi na klupi Derbyja. Crveni vragovi su u vrlo jakom sastavu stigli do vodstva već u trećoj minutu golom Juana Mate. Ipak, vidjelo se da to nije igra koja ulijeva sigurnost, a to su uvidjeli i gosti i krenuli po gol, prenosi SportKlub.hr.

Do njega su došli u 59. minuti kada je Wilson izjednačio nakon odličnog slobodnjaka. Nakon toga je rezervni vratar domaćih Romero igrao rukom van šesnaesterca i na taj način zaradio crveni karton u 67. minuti. Da je veliko iznenađenje ipak moguće najavio je Meriot u 85. minuti, kada je donio potpuni preokret.Ipak, Maroueane Fellaini bio je spasitelj Uniteda tko zna koji put,u petoj minuti nadoknade donio je izjednačenje i izborio jedanaesterce u kojima su uspješniji bili gosti i izbacili veliki United iz Liga kupa i još više uzdrmali Mourinhovu stolicu.

Manchester City nije imao problema na gostovanju u Oxfordu. Slavio je 3:0, golovima Gabriela Jesusa Rijada Mahreza i Phila Fodena./HMS/