Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

KRAJ CRNOG NIZA: Lazio se vratio na pobjedničke staze

Nebeskoplavi su upisali pobjedu nakon tri vezana poraza u talijanskom domaćem prvenstvu.

Lazio je na sekundu maknuo pogled s lopte i mjesto za Europu odmah je došlo pod veliki upitnik.

Ipak, nebeskoplavi su večeras napokon prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza u Serie A i to solidnom pobjedom nošeni na krilima Cire Immobilea koji se dva puta upisao u strijelce te tako srušio Hellas Veronu.

Nakon 25 odigranih utakmica, Lazio okupira četvrto i granično mjesto, bod isped Intera iz Milana s kojim će do kraja tekuće sezone očito imati krvničku bitku za ulazak u elitno europsko natjecanje.

Usprkos dominantnoj izvedbi domaće momčadi pred svojom publikom na Olimpicu, prvi pogodak dočekali smo tek u drugom poluvremenu, točnije u 56. minuti susreta kada Ciro Immobile po prvi puta pobjeđuje gostujućeg vratara.

Immobile prima pas Alberta u petercu gosujućeg sastava i nakon kratkog namještanja, smješta loptu u donji desni kut za 1:0. Vratar je imao loptu na ruci, no nije ju uspio izbiti.

Svega četiri minute kasnije isti igrač poduplava prednost nebeskoplavih na 2:0. Nakon fantastično odigrane akcije i jedne odbijene lopte, Ciro glavom ubacuje loptu i trese mrežu za točku na i.

Tim pogotkom 27-godišnji Talijan direktno je sudjelovao u 36 pogodaka za svoju momčad ove sezone – uz današnja dva, sada ima 28 golova te osam asistencija na svom bogatom računu.

U 68. minuti Bruno Petković zamijenio je Matosa na terenu, dok je Ivan Vargić odgledao pobjedu Lazija s klupe, piše Sportarena.hr./HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.