Hrvatski Medijski Servis

Košarkaši Zrinjskog porazom krenuli u obranu naslova

Ekipa Mladosti u nedjelju je u Mrkonjiću iznenadila i zasluženo slavila protiv aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine momčadi Zrinjskog rezultatom 92:77.

Od početka su Mrkonjićki košarkaši dali do znanja protivnicima da će skupo prodati kožu i na kraju im se sve višestruko isplatilo.

Velika konfuzija vlada u igri Zrinjskog od početka ove sezone u kojoj ništa ne štima kako treba. Mrkonjićki košarkaši detektirali su sve probleme Mostaraca i večeras ih zasluženo pobijedili bez ikakve mrlje, ubacivši im čak 92 poena.

Curilo je u obrani Mostaraca večeras kao nekad na Titanicu a ujednačeni napad domaćina na kraju je dotukao favoriziranog protivnika čak i popravivši koš razliku na njemu, prenosi SportSport.ba.Bivao je Zrinjski stalno u zaostatku u drugom poluvremenu, a kada je uspio doći na 71:70 i kad se činilo da će preokrenuti sve u svoju korist ukazao se Koča Jovović koji je s dvije trojke potopio prvake koji se više nisu uspjeli vratiti nakon toga.

Dušan Stanković s 18 i Koča Jovović sa 16 poena najbolji kod Mladosti, a odlične role imali su Miloš Marković s 15 i Stefan Mitrović s 13 poena.

Zrinjski, koji je u ovoj utakmici zaboravio na obranu i kolektivnu igru su predvodili Todorović sa 16 i Sokolović s 15 poena.

Božović sa 44 poena predvodio OKK Slobodu do pobjede protiv Bosne Royal

Košarkaši OKK Slobode pobjedom su startali u novoj prvenstvenoj sezoni, pobijedivši večeras u dvorani Mejdan ekipu sarajevske Bosne Royal rezultatom 83:73 (25:26, 18:17, 14:13, 26:17). Utakmica je u prvom dijelu velikim dijelom bila u ‘egalu’, mada je domaći sastav češće bio u vodstvu. Nije bilo prilike da se jedna ili druga ekipa rezultatski značajnije ‘odlijepe’, a je i poluvrijeme završeno bez pobjednika – 43:43. U ovom dijelu susreta najistaknutiji igrači bili su Milivoje Božović sa 17 poena, odnosno u ekipi ‘studenata’ King Leland koji je upisao 18 poena.

Na krilima Božovića tuzlanska ekipa je u nastavku dominirala i lagano stvarala prednost, u čemu su imali veliku podršku publike. Božović je na kraju i bio prevaga u ekipi pobjednika s 44 postignutih poena.

Osim Božovića, najviše poena u domaćem timu postigli su Zlatko Jovanović 18 i Jasmin jakupović 12.