Konjuh u strašnoj drami kompletirala savršen hrvatski teniski dan!

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh igrat će u polufinalu travnatog WTA turnira u nizozemskom Hertogenboschu pobijedivši u četvrtfinalu Ruskinju Jevgeniju Rodinu s 6-3, 6-7 (4), 7-6 (10) i spasivši pritom čak pet meč-lopti.

Konjuh je odigrala maratonski meč od 160-minutni meč pun preokreta protiv Rodine, 80. igračice svijeta, koja je ‘tie-breaku’ propustila čak pet meč-lopti, a Konjuh svoju prvu iskoristila za veliku pobjedu.

Prvi set nije nagoviještao tako veliku borbu jer Konjuh protivnici nije dopustila niti jednu ‘break-loptu’, a jednom je, kod 4-3, oduzela Rodinoj servis i prvi set. No, u nastavku je Dubrovkinja imala ogromnih problema sa servisom, svoj je početni udarac gubila četiri puta u drugom te triput u trećem setu.

U drugom je kod 6-5 neuspješno servirala za meč i izgubila u ‘tie-breaku’, da bi u odlučujućem setu Konjuh stalno bila u zaostatku. Rodina je servirala za meč kod 4-5, Konjuh je sve spasila i odvela set do 13. igre u kojem je Ruskinja od vodstva 6-5 nizala meč lopte, a Ana je sve spasila i nakraju dobila ovaj triler s 12-10.

Konjuh je imala 10 as-servisa, ali je od čak 22 lopte za obrat iskoristila samo osam, dok je Rodina bila vrlo učinkovita – od osam prilika za oduzimanje servisa uzela je čak sedam.

Konjuh će se za finale boriti s još jednom Ruskinjom, 20-godišnjoj Natalijom Vihljancevom, koja je 74. na WTA listi.

Čilić protiv Karlovića u polufinalu

Nakon dugo vremena hrvatski tenis će imati sve-hrvatsko ATP polufinale nakon što je Marin Čilić u četvrtfinalu travnatog turnira u nizozemskom Hertogenboschu slavio protiv Kanađanina Vaseka Pospisila s 6-3, 7-5 i osigurao meč s Ivom Karlovićem.

Čilić je opravdao ulogu favorita protiv Pospisila, 83. igrača svijeta koji je izgubio i drugi međusobni dvoboj s prvim hrvatskim reketom. Nakon što je Čilić lako dobio prvi set, uz jedan ‘break’ za 4-2, u drugom setu je Kanađanin poveo s 4-1. Tada Čilić ubacuje u višu brzinu i s dva uzastopna oduzimanja Pospisilova servisa nakon sat i 17 minuta dolazi do pobjede i hrvatskog polufinala.

Tridesetosmogodišnji Ivo Karlović, koji je treći nositelj na ATP turniru u s-Hertogenboschu, plasirao se u polufinale pobijedivši 65. igrača svijeta Rusa Danila Medvedeva sa 6-4, 6-4.

Čilić i Karlović su dosad igrali pet puta, a Čilić vodi s 3-2 u pobjedama. Zanimljivo je da su svih pet dvoboja igrali na tvrdoj podlozi i bit će ovo njihov prvi sraz na travi.

Podsjetimo, ranije je u Nottinghamu u polufinale prošla i Donna Vekić. Savršen dan hrvatskog tenisa…/Hina/HMS/