Juventusu je za matematičku potvrdu naslova trebala pobjeda ili remi, ali na Olimpicu nikome nijelako igrati… Uoči ove utakmice Roma je imala 14 domaćih pobjeda ove sezone, a bili su odlučni tu brojku i povećati. I na kraju su stigli stigli i do 15. slavljem od 3:1.

Prvi put se na Olimpico od svog odlaska u Torino vratio Miralem Pjanić , a da mu još uvijek nisu oprostili transfer u Juventus, navijači Rome su pokazivali pri svakom njegovom dodiru s loptom koji je bio glasno izviždan, piše Goal.

Prvu pravu opasnost od strane Juventusa dočekali smo u šestoj minuti. Pjanić je, ‘nagrađen’ snažnim zvižducima , ubacio loptu u kazneni prostor, Mandžukić je nije uspio zahvatiti u gužvi i igrači Rome su kratko raščistili. Ali akcija tu nije stala nego je na izbijenu loptu natrčao Asamoah i snažnim udarcem zatresao lijevu vratnicu.

Roma je izborila slobodnjak u 18. minuti nakon što je pokošen Mohamed Salah . Međutim, u kaznenom prostoru nije bilo najvećeg Rominog aduta u skoku Edina Džeke, a Daniele de Rossi se nije snašao pokraj Bonuccija i domaćima je propala prilika.

Mario Lemina je tri minute kasnije doveo Juventus u vodstvo. Nakon duge lopte Gonzalo Higuain je nesebično dodao Lemini koji je pospremio loptu pokraj lijeve vratnice u mrežu.

Ali Roma je ekspresno izjednačila! Gigi Buffon je uspio blokirati prvi pokušaj, ali odbijanac je nakon velike gužve u 25. minuti pospremio Daniele De Rossi . De Rossi je po prvi put u karijeri zabio u tri uzastopne Romine utakmice.

Iako se činilo da će Juventus osigurati naslov, a Roma ostati i bez druge pozicije, u drugom poluvremenu se dogodio preokret. Sjajan pogodak postigao je Stephan El Shaarawy u 56. minuti. Pucao je okomito s lijeve strane kaznenog prostora, a lopta je neobičnom putanjom izbjegla obrani Juventusa i Buffonu i od vratnicu se odbila u mrežu.

A treći pogodak u Buffonovu mrežu, u njegovom 450. nastupu za Juve u Serie A, pospremio je Radja Nainggolan u 65. minuti i tako potvrdio preokret Rome. Belgijski je reprezentativac odlično izbjegao zaleđe, ispratio preciznu Salahovu loptu i snažno, jer kao da drugačije i zna, pospremio zabio ua 3:1.

Mario Mandžukić je posljednjih deset minuta igrao ozlijeđen, izgledalo je kao da ga muče leđa, ali morao je stisnuti zube i izdržati jer je Allegri već bio iskoristio sve zamjene. Mandžo je nekoliko minuta proveo izvan terena s bolnom grimasom na licu dok je primao liječničku pomoć. Pjanić je, poput Mandže, odradio čitavu utakmicu.

Roma je pobjedom skočila na drugu poziciju i još uvijek zapravo ima matematičke šanse osvojiti naslov, baš kao i Napoli.