Hajduk pobijedio Lokomotivu, navijači se vratili na Poljud

Nogometaši Hajduka i Rijeke ostvarili su pobjede u susretima 20. kola Prve HNL. Hajduk je na stadionu Poljud pred 17.000 gledatelja pobijedio Lokomotivu 2-1, dok je Rijeka u Zaprešiću svladala Inter 0-3.

Bila je to prva utakmica Hajduka na Poljudu s navijačima nakon četiri mjeseca i 126 dana. Poljud je bio zatvoren zbog incidenata koji su se dogodili tijekom derbija s Dinamom igranim 29. rujna kada je ozlijeđen vatrogasac, a Adam Gyurcso je pogođen kamenom u glavu. Hajduk je nakon toga kažnjen s četiri utakmice bez gledatelja.

Utakmica je počela minutom šutnje za preminule trenere Hajduka Stanka Poklepovića i Ivana Vucova, a Torcida je preko cijelog sjevera razvila koreografiju s likom legendarnog Špace i njegovom izjavom: ”Hajduk je vječan i neuništiv”.

Hajduk je poveo u 42. minuti. Palaversa je ubacio iz kornera, a Ismajli je potpuno sam na tri metra glavom spustio loptu u mrežu. Izjednačio je Uzuni u 52. minuti nakon brze kontre, no samo 10 minuta poslije domaćin je ponovno zatresao mrežu, a strijelac je bio Caktaš.

Na ljestvici vodi Dinamo s 51 bodom, Osijek i Rijeka imaju po 37 bodova. Lokomotiva je ostala četvrta s 37 bodova, a zatim slijede Gorica (30) i Hajduk (29). Na začelju je Rudeš s tri boda.