Hrvatski Medijski Servis

GOŠK nakon Sarajeva šokirao i Široki

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su danas u 4. kolu Premijer lige BiH ekipu Širokog s 2:1.

Tim iz Gabele je očigledno dobio dosta samopouzdanja nakon pobjede protiv Sarajeva na Koševu, pa su danas pobijedili još jednu ekipu koja pretendira za vrh tabele, piše SportSport.ba.

Široki je međutim bolje ušao u meč i bili su bolji tim u prvih 45 minuta igre.

Na otvaranju je Široki imao dvije velike šanse, ali je Kozić spašavao, da bi zatim golman domaćih bio svladan u devetoj minuti, ali je lopta pogodila prečku.

Imala su oba tima još nekoliko pokušaja u prvom dijelu, ali su mreže u prvih 45 minuta ostale netaknute.

Međutim, GOŠK u nastavku pruža sjajnu partiju. Do vodstva su došli iznenada u 53. minuti kada Mišić prekrasno pogađa za 1:0.

Devet minuta kasnije novi gol u mreži tima s Pecare. Ovog puta je pogodio Pehar za 2:0.

GOŠK je igrao sjajno u tim trenucima. Širokom je otežao i Krstanović koji je isključen zbog udaranja protivničkog igrača, pa je domaći tim imao veliku prednosti.

Ipak, u finišu je Široki došao do počasnog gola, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Wagner.

Nogometaši Mladosti DK i Sarajeva su remizirali u 4. kolu BHT Premijer lige BiH.

Mladost je do vodstva došla nakon prekida u 45. minuti. Filip Arežina je odlično asistirao, a Adnan Zahirović glavom pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0. Sarajevo je do gola i jednog boda došlo u 90. minuti utakmice, kada je nakon kornera glavom pogodio Mersudin Ahmetović.