Fulham se vratio u Premierligu na krilima 18-godišnjeg čuda od djeteta

Fulham se nakon četiri godine vratio u elitno društvo.

Nogometaši Fulhama izborili su plasman u elitnu Premijer ligu nakon što su u majstorici na Wembleyu pobijedili Aston Villu s 1:0, prenosi gol.hr.

Pogodak koji je Fulhamu donio promociju i basnoslovnu zaradu od čak 200 milijuna eura postigao je Tom Cairney u 23. minuti na asistenciju talentiranog Ryana Sessegnona, koji je prije tjedan dana napunio tek 18 godina.

Sessegnon je sudjelovao u svim golovima Fulhama u razigravanju za Premierligu: u prošloj utakmici je zabio i asistirao u pobjedi 2:0 protiv Derby Countyja, kojom je londonski klub nadoknadio 0:1 iz prve utakmice.

Londonska momčad sačuvala vodstvo protiv Aston Ville iako je od 70. minute igrala bez isključenoga Odoija, a u borbenoj i ne previše lijepoj utakmici Aston Villa skoro da nije stvorila niti jednu šansu na cijeloj utakmici.

Fulham je zadnji puta bio prvoligaš prije četiri godine, a iz Druge lige su izravno ušli još Wolverhampton i Cardiff. /HMS/