Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

FA kup: Wigan izbacio City

Maleni niželigaš Wigan večeras je pokazao zube i uspio odolijeti momčadi koju su kroz svoju cijelu povijest svega dva puta uspjeli srušiti od 12 susreta koliko su ove dvije ekipe međusobno odigrale do današnjeg dana.

Zanimljivo je kako su upravo ta dva jedina trijumfa (uz jedan remi i devet poraza) upisali upravo u FA kupu, a sada su u istom tom natjecanju ponovno zadali veliki udarac trenutno vodećoj momčadi engleske domaće lige te ih eliminirali po treći puta u zadnje četiri godine, piše Sportarena.hr.

No, bio je ovo nadasve “krvavo odrađen” posao. Građani su se od prve minute postavili kao bolja momčad, no njihova dominacije lopte i stvorene šanse i polu-šanse nikako nisu uspjevale uroditi plodom.

Domaći sastav vrebao je iz sjene, uspio nekoliko puta iznenaditi favorizirane goste, posebno preko razigranog Willa Grigga koji je u 12. minuti došao oči u oči s Bravom, no ipak nije uspio matirati čileanskog čovjeka između vratnica.

Izgledalo je kao da je samo pitanje vremena kada će Manchester City ubaciti u višu brzinu, no taj trenutak nikako nije dolazio, a onda pred sam kraj prve dionice, u drugoj minuti sučeve nadoknade, Fabian Delph dobiva direktan crveni karton nakon lošeg starta te ostavlja Građane na desetorici igrača.

Delph inače nije poznat po “crvenom kontu” pošto mu je ovo tek drugi crveni karton u cijeloj karijeri u engleskom nogometu, nakon što je prvi dobio igrajući za Aston Villu protiv Sunderlanda još u prosincu 2014. godine.

Nedugo zatim otšlo se na odmore s nepromijenjenim rezultatom od 0:0, no iskre koje su počele frcati na terenu nisu se ugasile nakon odlaska na odmor.

Pep Guardiola upao je u žestoku svađu sa sucima u tunelu, a kamere su španjolskog stratega ulovile kako doslovno napada arbitre utakmice i izražava nezadovoljstvo.

Drugo poluvrijeme većinom je izgledalo kao ista pjesma koju smo slušali kroz cijelu prvu dionicu. Gosti su bili bolja momčad na terenu, a nedostatak jednog igrača nije se toliko osjetio u njihovoj igri.

Guardiola je ipak uvidio kako će domaćin uspjeti sačuvati rezultat ukoliko ne izbaci svoje aseve, stoga su redom ulazili i Kevin De Bruyne i Walker, no rezultat je ostajao isti.

Polako smo počeli prihvaćati mogućnost da bi se ova utakmica mogla ponavljati na Etihadu, no onda je u cijelu priču ponovno uletio legendarni Will Grigg i naplatio Građanima sve promašene prilike tijekom 90 minuta susreta.

Nakon loše reakcije obrambene linije gostiju, Grigg dolazi do lopte i u zadnji čas ju u padu smješta pored Brava i trese mrežu u 79. minuti utakmice za ogromnih i završnih 1:0.

Will je tim pogotkom postao igrač s najviše golova u FA kupu ove sezone i odvukao Wigan u četvrtfinale natjecanja./HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.