Hrvatski Medijski Servis

EUROBASKET Poznata četiri para osmine finala

Slavlje Finske (Foto: AFP)

Nakon štop su odigrani posljednji susreti u skupinama A i B doznali smo prva četiri para osmine finala košarkaškog EuroBasketa, a to su Slovenija – Ukrajina, Litva – Grčka, Njemačka – Francuska i Finska – Italija.

U posljednjem susretu 5. kola B skupine EuroBasketa Ukrajina je pobijedila Izrael 88-64 osvojivši četvrto mjesto u skupini i prolaz u osminu finala, dok je u zadnjem dvoboju A skupine Finska porazila Island 83-79 potvrdivši drugo mjesto u skupini.

Ukrajince su do pobjede predvodili Kravcov sa 17 i Otverčenko sa 13 koševa, dok su kod Izraela najefikasniji bili Eliyahu sa 12 i Ohayon sa 11 koševa.

Ukrajina će u osmini finala igrati protiv Slovenije koja je u skupini A osvojila prvo mjesto sa svih pet pobjeda.

U posljednjem susretu A skupine Finska je pobijedila Island 83-79 osvojivši drugo mjesto u skupini iza Slovenije. Fince su do četvrte pobjede u skupini predvodili Markkanen sa 23 i Salin sa 17 koša, dok su kod Islanđana najefikasniji bili Stefansson sa 13 i Hermansson sa 12 koševa. Finska će u osmini finala igrati protiv Italije.

Preostala četiri para osmine finala doznat ćemo u četvrtak kada su na rasporedu susreti posljednjeg kola u skupinama C i D.

SKUPINA A (Helsinki)
Slovenija – Francuska 95-78
Grčka – Poljska 95-77
Finska – Island 83-79

LJESTVICA
1. Slovenija 5 5 0 446-384 10
2. Finska 5 4 1 427-408 9
3. Francuska 5 3 2 450-422 8
4. Grčka 5 2 3 421-400 7
5. Poljska 5 1 4 334-319 6
6. Island 5 0 4 355-481 5

SKUPINA B (Tel Aviv)
Litva – Njemačka 89-72
Italija – Gruzija 71-69
Izrael – Ukrajina 64-88

LJESTVICA
1. Litva 5 4 1 426-359 9
2. Njemačka 5 3 2 355-346 8
3. Italija 5 3 2 346-322 8
4. Ukrajina 5 2 3 367-392 7
5. Gruzija 5 2 3 390-394 7
6. Izrael 5 1 4 358-429 6

ČETVRTAK, 7. rujna

SKUPINA C (Cluj)
13.30 Češka – HRVATSKA
16.15 Mađarska – Španjolska
19.45 Crna Gora – RUmunjska

LJESTVICA
1. Španjolska 4 4 0 362-239 8
2. HRVATSKA 4 3 1 290-267 7
3. Crna Gora 4 2 2 292-298 6
4. Mađarska 4 2 2 271-283 6
5. Češka 4 1 3 287-334 5
6. Rumunjska 4 0 4 247-328 4

SKUPINA D (Istanbul)
13.30 Rusija – Velika Britanija
16.15 Belgija – Srbija
19.45 Latvija – Turska

LJESTVICA
1. Latvija 4 3 1 355-317 7
2. Srbija 4 3 1 326-299 7
3. Rusija 4 3 1 296-296 7
4. Turska 4 2 2 309-291 6
5. Belgija 4 1 3 299-336 5
6. V.Britanija 4 0 4 320-366 4

/Hina/HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.

Komentirajte