Hrvatski Medijski Servis

EP RUKOMET: Francuzi u završnici do pobjede nad Norvežanima

U derbiju 1. kola skupine B na Europskom prvenstvu za rukometaše koje se igra u Hrvatskoj Francuska je u Poreču svladala Norvešku 32:31 (15:17).

U vrlo zanimljivoj utakmici nijedna momčad tijekom dvoboja nije uspjela ostvariti prednost veću od tri gola. Francuska je imala prednost na početku, povela 5:2 te držala vodstvo do 8:5, no potom su Norvežani s tri uzastopna gola izjednačili na 8:8 i do kraja prvog poluvremena i preuzeli kontrolu rezultata.

Većim dijelom drugog poluvremena Norveška je imala prednost od tri gola, posljednji put 27:24 u 49. minuti. Ipak, u samoj završnici utakmice u francuskog junaka pretvorio se Luc Abalo koji je postigao dva uzastopna gola za smanjenje na 27:26, da bi minutu i pol prije kraja doveo svoju reprezentaciju u vodstvo od 31:30.

Nakon što je Kristian Bjornsen minutu prije kraja izjednačio na 31:31, pobjedu Francuskoj u njezinom posljednjem napadu donio je Michael Guigou.

Kentin Mahe je s osam golova predvodio Francusku, dok je Kent Robin Tonnesen postigao sedam golova za Norvešku./Hina/HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.