Deset sportista iz BiH uspješno završilo triatlon Ironman 70.3 u Austriji

Triatlon natjecanje Ironman 70.3 koje je održano u austrijskom mjestu Zell am See okupilo je na stotine sportaša iz cijelog svijeta, uključujući i Bosnu i Hercegovinu, prenosi Klix.ba.

Iz naše zemlje u Austriji je plivalo, vozilo bicikl i trčalo 12 najupornijih, a njih deset je završilo utrku koja se proteže na 113 kilometara.

Utrku su završili Jasmin Mehić, koji je ujedno bio i najbolji predstavnik BiH sa vremenom 05:19:01, a potom Mirsad Čatić, Haris Ćeremida, Senahid i Belmin Godinjak, Adnan Hadžić, Erdin Hastor, Hamid Kantardžić, Faris Kreso i Tarik Ramusović.

Nažalost, kroz cilj zbog tehničkih problema nisu prošli Emir Hodžić i jedina Bosanka na natjecanju Nudžejma Softić.

Sveukupni pobjednik događaja bio je Njemac Boris Stein s vremenom 04:02:50, a najbrža djevojka koja je završila Ironman je također Njemica Laura Philipp s vremenom 04:17:45.

Ironman 70.3 je natjecanje koje se također naziva poluironmanom, a sadrži tri utrke – plivanje 1,9km, vožnja biciklom 90km i trčanje 21,1km. /HMS/