Hrvatski Medijski Servis

Debakl prvaka Chelseaja kod kuće, Rooney donio pobjedu Evertonu

LONDON, ENGLAND - AUGUST 12: Sam Vokes of Burnley celebrates scoring his sides third goal with his Burnley team mates during the Premier League match between Chelsea and Burnley at Stamford Bridge on August 12, 2017 in London, England. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

U prvom kolu engleskog prvenstva aktualni prvak Chelsea doživio je debakl na svom stadionu. Na samom startu nove sezone Burnley je na Stamford Bridgeu slavio s 3:2 i kući odnio neočekivane bodove.

Muke po Contea i njegovu momčad krenule su već u 14. minuti kada je Cahill zbog oštrog starta dobio izravni crveni karton, a samo deset minuta kasnije Vokes je doveo goste u vodstvo. U 39. je Ward zabio za 2:0, da bi se dvije minute prije odlaska na odmor ponovno Vokes upisao na listu strijelaca. Bilo je to prvi put u povijesti Premiershipa da je Chelsea na Stamford Bridgeu imao tri gola zaostatka, a i prvi put da je prvak u otvaranju nove sezone primio tri gola. U nastavku je londonska momčad krenula na sve ili ništa i to joj se zamalo isplatilo. krenula je kanonada na gol Burnleya, a prvi gol zabio je Morata u 69. Vrlo brzo isti igrač još je jednom zatresao mrežu, ali bio je u zaleđu. A kada je Fabregas u 81. dobio drugi žuti karton, a Chelsea ostao s devetoricom, činilo se da je gotovo. No, David Luiz nije se složio s tim pa je u 88. smanjio na 2:3. Uslijedila je dramatična završnica, ali gosti su se uspjeli obraniti i tako prvi put nakon 1971. godine pobijediti Chelsea, piše Večernji list BiH.

Everton je kod kuće na početku sezone pobijedio Stoke s 1:0, a jedini gol zabio je povratnik Wayne Rooney. Tako je nakon čak 4869 dana ponovno zabio gol u Evertonovu dresu. Ujedno je to 300. gol u Premiershipu u kojem je sudjelovao (199 golova, 101 asistencija), jedino je Shearer sudjelovao kod više golova (324). Rezultati: Chelsea – Burnley 2:3, Crystal Palace – Huddersfield 0:3, Everton – Stoke 1:0, Southampton – Swansea 0:0, WBA – Bournemouth 1:0./HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.