Čudesni Messi i Barcelona u završnici uništili Bayern!

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka igranoj na Camp Nou, Barcelona je svladala Bayern 3:0, te je tako katalonska momčad napravila veliki korak prema prolasku u finale.

U sudaru dviju sličnih nogometnih filozofija trijumfirala je ona Barcelonina koja se tako djelomično osvetila Bayernu za težak polufinalni poraz iz 2013. Bavarci su stradali na Camp Nou, a katalonska družina je u svojem hramu nogometa mogla i uvjerljivije slaviti da su njezine zvijezde u prvom poluvremenu bile prisebnije. Bila je to šesta domaća pobjeda Enriqueovih igrača ove sezone u Ligi prvaka i deveta u nizu ukupno.

Junak prvog dijela bio je Manuel Neuer koji je obranio dva zicera Luisa Suareza (11) i Danija Alvesa (39), dok je u još jednoj stopostotnoj situaciji Neymar iz blizine pogodio Rafinhu. Što se tiče Bayerna on je najizgledniju situaciju imao nakon niskog ubacivanja Müllera s desne strane u 18. minuti kada Lewandowski uklizavanjem nije dobro zahvatio loptu na pet metara.

U nastavku su Bavarci bili još bezopasniji dok je Barcelona pritiskala i tražila pukotinu u discipliniranoj obrani njemačkog prvaka. I pronašla ju je u 77. minuti.

Bayern je izgubio loptu koja je stigla do Messija, a argentinski nogometaš je preciznim udarcem sa 17 metara pogodio donji lijevi kut za 1:0, piše Tportal.

Samo tri minute kasnije Ivan Rakitić je proigrao najboljeg igrača Barcelone koji je s lakoćom slomio Boatenga i onda podigao loptu preko Neuera.

Nokautirani Guardiolin Bayern nije imao snage za uzvratiti nego je u posljednjim trenucima primio i treći gol. Messi je gurnuo loptu za Neymara koji je zbrisao obrani i pogodio za veliku prednost prije uzvrata u Münchenu 12. svibnja.

Ivan Rakitić je odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu, imao jedan udarac pokraj vrata, a i započeo je akciju kod drugog Messijevog pogotka. U 82. minuti hrvatskog reprezentativca je zamijenio Xavi Hernandez.

Dodajmo kako je Messi, kojem je ovo bila 100. europska utakmica, ponovno izbio na vrh ljestvice najboljih strijelaca Lige prvaka svih vremena sa 77 golova ispred Cristiana Ronalda sa 76, a iza njih slijedi Raul sa 71 pogotkom.

‘Bila je to izvanredna utakmica. Bayern je jedva zapucao po golu’, rekao je branič Barce Gerard Pique poslije briljantne predstave suigrača protiv Bayerna./HMS/