Ćorić svladao Carrena-Bustu za osminu finala u Dohi

Borna Ćorić uspješno je odradio prvi meč u 2018. godini te u susretu prvog kola ATP turnira u katarskoj Dohi, izbacio drugog nositelja, Pabla Carrena-Bustu nakon pravog trilera.

Tri seta bila su potrebna kako bismo dobili pobjednika u ovoj dramatičnoj borbi koja je trajala svega dva sata i 43 minute, a Ćorić je s 2:1 i tie-breakom na kraju ipak slavio protiv Španjolca, javlja Sportarena.

Ovo je ujedno bio i drugi međusobni dvoboj između dvojice tenisača te Bornina prva pobjeda kojom je izjednačio situaciju.

Meč je krenuo bolje za španjolski reket, koji ga uzima uz 7:5, no pravi triler odigravao se od tog trenutka nadalje. Drugi set počeo je sporije za našeg tenisača, koji je dva puta spašavao break lopte u petom gemu, no onda je ubacio u višu brzinu i do kraja uzeo svaki, otevši pritom opoziciji dva servisa.

Odlučujući, treći seti, izgledao je “klimavo” za Bornu jer je Španjolac imao čak dva servisa za meč, koje je Ćorić nekako ipak pridobio na svoju stranu i izborio taj tie-break koji mu na kraju i donosi pobjedu. Busta je ovdje vodio i s 5:4 i 6:5, no propustio obje prilike.

13. gem bio je i onaj najnapetiji – Busta je tri puta servirao za pobjedu, no Borna mu je ponovno uskratio to zadovoljstvo preokrenuvši sve tri meč lopte te prvom svojom došao do trijumfa.

Sada ga u osmini finala čeka borba protiv Nikoloza Basilašvilija koji je u prvom kolu bi bolji od Talijana Thomasa Fabbiana.