Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

Chelsea i Arsenal bez golova na Stamford Bridgeu

Carabao kup suprotstavio je dva teškaša Premier lige te je tako momčad s Emiratesa, Arsenal, doputovala na drugu stranu Londona gdje ih je na Stampford Bridgeu dočekao Chelsea.

Ova dva rivala ovog mjeseca susreću se više nego inače, a njihovi sudari, iako nadasve zanimljivi, vrlo često završavaju upravo nerješenim rezultatom, kako je to bio slučaj i ove večeri, piše Sportarena.

Ipak, Bluesi su bili mnogo uvjerljivija momčad kroz svih 90 minuta.

Od samog početka Chelsea se postavio vrlo agresivno i skoro svaki napad rezultirao je prijetnjom za vrata Ospine, no nedostajala je ta realizacija u petercu, a na “lošem glasu” ponovno se našao Alvaro Morata, koji se muči s formom i pospremanjem lopti u mrežu protivnika.

U iznenađujuće mnogo prilika prisustvovao je i Victor Moses, koji se odlučio na nekoliko udaraca prema golu, no Ospina je jednostavno odlučio da ga se večeras neće pobjediti. Vratar je upisao svega šest obrana, dok je njegov rival s druge strane većinu večeri bio bez posla i ostao na dvije obrane.

Loša vijest za Topnike također je bila i ozljeda Jacka Wilshera koji je morao napustiti igru šepajući, a zamijenio ga je Mohamed Elneny u 57. minuti susreta.

Također je današnji sudar popratila i VAR tehnologija, no suci nisu pronašli previše spornih trenutaka koje je trebalo dodatno analizirati te je večer prošla bez većih “incidenata”.

Ovim rezultatom gosti mogu sretno čekati uzvrat na svom terenu. Večeras su dobro prošli s ovih 0:0 protiv momčadi koja je kucala na vrata svih 90 minuta, no nije ih uspjela probiti.