Boljim izvođenjem jedanaesteraca Hajduk svladao Lokomotivu i plasirao se u finale Kupa

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskoga nogometnoga kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili u Zagrebu Lokomotivu s 5-3 (0-0, 1-1). U regularnom dijelu i nakon produžetaka bilo je 1-1.

Gol za Lokomotivu zabio je Ante Majstorović (54), dok je strijelac za Hajduk bio Hamza Barry (58). U lutriji s bijele točke za Hajduk su pogađali Caktaš, Said, Filip i Radošević, a udarac Bašića obranio je Šemper, dok su za Lokomotivu precizni bili Ivanušec i Havojić, dok su Majer i Musa promašili vrata.

Hajduk je tijekom cijele utakmice bio puno bolja momčad, stvarali su gosti prilike, ali su ih i promašivali. Za promašaje su kažnjeni pogotkom Majstorovića u 54. minuti, ali su Splićani uspjeli izjednačiti samo četiri minuta kasnije.

Za Hajduk je to 11. finale Kupa, a imaju šest trofeja, s tim da su zadnji osvojili 2013. godine kada su u finalu slavili upravo protiv Lokomotive. Zagrebačkoj momčadi bilo je to jedino finale dosad.

U 10. minuti sudac Bebek nije svirao očiti kazneni udarac nakon prekršaja Majstorovića nad Saidom, a u 17. minuti je zbog zaleđa poništen gol Caktaša. Splićani su bili puno bolja momčad u početku utakmice, a najveću priliku propustili su u 24. minuti kada branič Borja Lopez s pet metara neometan iz voleja pogađa gredu. U 40. minuti vratar Lokomotive Šemper brani udarac iz blizine Mađara Gyurcsa, a u 43. minuti Said promašuje glavom nakon ubačaja Juranovića. Bila je to i zadnja prilika u prvom dijelu u kojoj je Hajduk imao 70 posto posjeda lopte, osam udaraca prema golu, a Lokomotiva nijedan.

I onda, u 54. minuti Lokomotiva je kaznila promašaje Splićana i povela iz svog prvog udarca na gol. Ubačaj iz kornera dočekao je glavom Ante Majstorović i pogodio mrežu nemoćnog Letice. Hajduk je izjednačio četiri minute kasnije kada je dodavanje Gyursca lijepo primio Hamza Barry i iz blizine plasirao loptu ispod Šempera. U 72. minuti griješi vratar Šemper, no napadač Hajduka Kovačević ne pogađa praznu mrežu, da bi u 78. minuti Majstorović u zadnji trenutak blokirao udarac Saida prema praznoj mreži u zadnjoj šansi regularnog dijela.
I produžetak je počeo velikom šansom Hajduka, a udarac Tome Bašića otišao je tik pored spoja vratnice i grede. U dodatnom vremenu se itekako osjetio umor kod obje momčadi, pa se ništa bitno nije događalo do isteka 120. minute i pobjednik je morao biti odlučen udarcima s bijele točke.

U drugom polufinalu 4. travnja igraju u Zagrebu Dinamo i Rijeka, a finale je 23. svibnja u Vinkovcima.

Pred 3500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Majstorović (54) , 1-1 Hamza Barry (58)

Jedanaesterci: 2-1 Caktaš, Majer preko grede, 3-1 Said, 3-2 Ivanušec, Bašić – Šemper brani, Musa pored vrata, 4-2 Filip, 4-3 Havojić, 5-3 Radošević