Bayern se izjednačio s vodećom Borussijom Dortmund

U 23. kolu Bundeslige Wolfsburg je u gostima iznenadio Borussiju Mönchengladbach, svladavši je 3-0 te se privremeno probio na peto mjesto.

Hrvatski veznjak u dresu “vukova” Josip Brekalo, koji je u prijašnja dva kola bio asistent, igrao je do 64. minute kada ga je zamijenio švicarski reprezentativac Admir Mehmedi. To se pokazalo kao dobar potez trenera Labbadie, budući da je Mehmedi dvaput zatresao mrežu, u 68. i 83. minuti.

Bayern, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je na Allianz Areni pobijedio Herthu 1-0. Pogodak je pao nakon kornera u 62. minuti. James Rodriguez je ubacio, a Javi Martínez glavom pogodio mrežu. Bayern se sada bodovno izjednačio s vodećom Borussijom Dortmund, koja u nedjelju dočekuje Bayer Leverkusen.

Schalke je i dalje u krizi, u posljednjih pet kola osvojio je samo dva boda. Novo razočaranje priuštili su mu nogometaši Mainza, koji su slavili sa 3-0.

Dan prije Stuttgart, koji se nalazi u opasnoj zoni, je u gostima kod Werdera poveo u 2. minuti golom Stevena Zubera, ali je Werder poravnao u 45. pogotkom Davyja Klaassena. Hrvatski branič Borna Sosa ostao je na klupi za pričuve Stuttgarta.

Večeras Fortuna Düsseldorf dočekuje Nürnberg.