​Grigor Dimitrov osvojio završni Masters u Londonu

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov pobjednik je završnog ATP Mastersa u Londonu na kojem se natječe najbolja teniska osmorka svijeta. U finalu je svladao belgijskog tenisača Davida Goffina sa 7:5, 4:6 i 6:3.

U prvom setu se odvijala prava drama. Na samom startu meča, u prva tri gema, vidjeli smo tri ‘breaka’. U borbi ‘breakova’ bolje se snašao Goffin koji je poveo 2:1. U osmom gemu Dimitrov vraća ‘break’ zaostatka i izjednačava na 4:4. U dvanaestom gemu Bugarin radi ključni ‘break’ na servisu Belgijanca i osvaja prvi set sa 7:5.

U sedmom gemu drugog seta Goffin oduzima početni udarac Dimitrovu i prelazi u vodstvo s 4:3. Do kraja seta Belgijanac je sačuvao svoj početni udarac i osvojio drugi set sa 6:4 te izjednačio u setovima na 1:1.

Bugarski tenisač u šestom gemu radi ‘break’ za vodstvo 4:2. u Osmom gemu, pri rezultatu 5:2 i na servisu Goffina, Bugarin je mogao riješiti meč, ali nije uspio iskoristiti vodstvo 40:0 i tri ‘break’, odnosno meč lopte. Belgijanac je smanjio na 5:3 te bugarski tenisač ima servis za naslov.

Dimitrov je prvi bugarski tenisač u 48-godišnjoj povijesti završnih turnira, a naslovom je postao i prvi Bugarin kojem je to pošlo za rukom./Hina/HMS/